przewodnik tatrzański

Zapraszam na wspólne wspinaczki i wędrówki po Tatrach

Łukasz Kosut - wysokogórski przewodnik tatrzański, ratownik TOPR

Oferta

Zapraszam na wspólne wspinaczki i wędrówki po Tatrach. 

Jako wysokogórski przewodnik tatrzański mogę poprowadzić Was w miejsca niedostępne znakowanymi szlakami, takie jak choćby Mnich, Mięguszowieckie Szczyty i Żabia Lalka, wejść z Wami na Kościelec lub Świnicę inaczej niż turystycznym szlakiem, a także wspiąć się ścianami Mnicha, Granatów czy Wołowej Turni, oferującymi efektowne drogi wspinaczkowe, bardzo dobre na początek taternickiej przygody. Nie stronię też od wędrówek po szlakach, od tych najłatwiejszych po najtrudniejsze, jak Orla Perć i Rysy.


Zima to również świetny czas na Tatry - na niektóre ze szczytów czy dróg wspinaczkowych lepszy nawet niż lato.

Możemy wejść razem na wierzchołki dostępne szlakami i na te pozaszlakowe, wybrać się na zimowe wspinaczki - także na wspinanie w lodzie, przeszkolić się w używaniu raków i czekana czy też obsłudze sprzętu lawinowego. Jeżdżących na nartach zapraszam na wycieczki skiturowe - najpiękniejszy i najlepszy sposób poznawania Tatr zimową porą.


Jeżeli sami dobrze wiecie, gdzie chcecie iść - właśnie tam Was poprowadzę. Jeśli nie - doradzę, gdzie możemy razem pójść, uwzględniając warunki w górach, Wasze doświadczenie i możliwości.

Poza szlakami

Gdy pokonaliście już wszystkie tatrzańskie szlaki - albo gdy nie czekając na to chcecie sprawdzić, co jest poza nimi - zapraszam na wejście z przewodnikiem tatrzańskim na szczyty takie jak Mnich, Mięguszowiecki Szczyt Wielki czy Cubryna.

Interesującym celem mogą być też mniejsze, ale bardziej strzeliste turnie, jak choćby Zadni Mnich, Żabi Mnich i Żabia Lalka oraz granie - Grań Kościelców, grań Żabiego Konia lub grań Mięguszowieckich Szczytów.

Wspinanie

Z przewodnikiem tatrzańskim można wybrać się także na wspinaczki i to nie tylko najłatwiejszymi z tatrzańskich dróg wspinaczkowych. Mnich, Kościelce, Granaty czy Wołowa Turnia to kilka z najpopularniejszych szczytów, których ściany przecinają drogi dostępne dla tych, którzy chcą z przewodnikiem poznać smak taternickiej przygody. 

Lity granit, piękne skalne formacje, niespotykana gdzie indziej ekspozycja, miejsca niedostępne drogami innymi niż wspinaczkowe - tego wszystkiego można doświadczyć wspinając się w Tatrach z przewodnikiem. To także wspinanie zimowe, w tym tak wyjątkowe jak wspinanie w lodzie.

Wspinanie

Z przewodnikiem tatrzańskim można wybrać się także na wspinaczki i to nie tylko najłatwiejszymi z tatrzańskich dróg wspinaczkowych. Mnich, Kościelce, Granaty czy Wołowa Turnia to kilka z najpopularniejszych szczytów, których ściany przecinają drogi dostępne dla tych, którzy chcą z przewodnikiem poznać smak taternickiej przygody. 

Lity granit, piękne skalne formacje, niespotykana gdzie indziej ekspozycja, miejsca niedostępne drogami innymi niż wspinaczkowe - tego wszystkiego można doświadczyć wspinając się w Tatrach z przewodnikiem. To także wspinanie zimowe, w tym tak wyjątkowe jak wspinanie w lodzie.

Skitury

Skitury to najlepszy sposób przemierzenia zimowych Tatr. Narty skiturowe dają możliwość łatwego podejścia w najgłębszym nawet śniegu i emocje zjazdu poza przygotowanymi trasami, w takich warunkach, jakie akurat przygotuje nam tatrzańska przyroda.

Na najłatwiejszych trasach Tatr, po szlakach narciarskich i nartostradach w okolicach Kasprowego Wierchu, mogę przeszkolić początkujących w podstawach skiturowego rzemiosła, takich jak obsługa sprzętu czy skiturowa technika.

Bardziej doświadczonych poprowadzę na szczyty Tatr Zachodnich, takie jak Grześ, Rakoń lub Czerwone Wierchy, trudne podejścia i zjazdy Tatr Wysokich, wymagające często używania skialpinistycznego sprzętu czy też kilkudniowe przejścia przez Tatry od schroniska do schroniska.

Wyprawy

szczegóły - kliknij

Mnich

Najpopularniejszy chyba cel pozaszlakowych wyjść z przewodnikiem tatrzańskim w polskich Tatrach, bardzo dobry na początek naszych wspólnych wypraw.

Krótkie podejście szlakiem znad Morskiego Oka, kawałek nieznakowanej ścieżki w Dolinie za Mnichem i niebanalne wejście na niewielki wierzchołek drogą Przez Płytę - to najczęstsza wersja wejścia na Mnicha z przewodnikiem, które można urozmaicić nieco trudniejszymi wspinaczkami zachodnią ścianą, na przykład Drogą Robakiewicza lub wariantem Przez Przewieszkę.

szczegóły - kliknij

Grań Kościelców

Najciekawsza grań w otoczeniu Hali Gąsienicowej, prowadząca od Mylnej Przełęczy, przez Zadni Kościelec, po wierzchołek Kościelca.  Dłuższe podejście, obustronna ekspozycja, pokonywanie trudności w górę i w dół zapewniają smak tatrzańskiej przygody.

Dla mniej pewnych swych sił bardzo interesujące może być też wejście połową grani, od Kościelcowej Przełęczy na szczyt, najpiękniejszym "dwójkowym" kawałkiem wspinania w polskich Tatrach, idealnym także na pierwszą wspinaczkę z przewodnikiem tatrzańskim.

szczegóły - kliknij

Mięguszowiecki Szczyt Wielki

Wznoszący się ponad kilometr ponad taflą Morskiego Oka szczyt jest uznawany za jeden z najpiękniejszych i najbardziej wymagających celów poza szlakiem po polskiej stronie Tatr.

Najpopularniejszą na niego drogą jest ta przez trzy Galerię Cubryńskie i Hińczową Przełęcz, ale można też połączyć ją z Drogą po Głazach, a nawet wejściem na Pośredniego i Czarnego "Mięgusza".

W tym mocno zawikłanym topograficznie rejonie obecność przewodnika tatrzańskiego może się bardzo przydać!

A dlaczego zapraszam w Tatry właśnie ze mną?

...choćby dlatego, że swoją pracę dla Was wykonuję zawsze z pełnym zaangażowaniem - również idąc kolejny dzień na ten sam szczyt, pamiętam, że z Wami jestem tam po raz pierwszy...

Łukasz Kosut w Tatrach

Łukasz Kosut - wysokogórski przewodnik tatrzański

...także dlatego, że przewodnictwo nie jest dla mnie zwyczajną pracą, ale zajęciem wynikającym z moich pasji, to z ich powodu przeniosłem się pod Tatry, by jak najczęściej przemierzać górskie szlaki, wspinać się, czy też chodzić i jeździć na nartach - tymi górskimi pasjami chcę się z Wami podzielić...

Wysokogórski przewodnik tatrzański - odpoczynek na szczycie

Łukasz Kosut - wysokogórski przewodnik tatrzański

...ważnym może być dla Was również to, że kończące przewodnicki kurs trudne egzaminy zdałem w pierwszym terminie, podnosząc potem swe kwalifikacje - po ukończeniu kolejnych kursów i następnych egzaminach zostałem przewodnikiem tatrzańskim II klasy, by móc prowadzić Was także poza szlakami, a za swe najważniejsze górskie zajęcie uważam niesienie pomocy jako ratownik TOPR...

Zdobycie szczytu przez przewodnika tatrzańskiego

Łukasz Kosut - wysokogórski przewodnik tatrzański

...ponieważ pamiętam, że moja przygoda z górami zaczęła się właśnie od wędrówki po Tatrach z przewodnikiem - tak jak on kiedyś, tak dzisiaj ja chcę poprowadzić Was po górach bezpiecznie, ciekawie opowiadając o ich niepowtarzalnej przyrodzie, interesującej historii i aktualnych wydarzeniach...

Przewodnik tatrzański Łukasz Kosut

Łukasz Kosut - wysokogórski przewodnik tatrzański

...gdyż nie tylko poprowadzę Was na tatrzańskie szczyty i wspinaczkowe drogi, ale również opowiem o wydarzeniach z czasów ich zdobywania, tatrzańskiej przyrodzie, okołogórskiej literaturze i prawie wszystkim, co wiąże się z Tatrami - staram się ciągle poszerzać swą wiedzę o całej otoczce Tatr i taternictwa, a także piszę o niej choćby do kwartalnika "Tatry"...

Kontakt

Łukasz 

Kosut

wysokogórski przewodnik tatrzański
przewodnik tatrzański II klasy
ratownik TOPR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz kontaktowy

Twoje imię*
e-mail*
Twoja wiadomość do mnie*
Akceptuję*

Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi.

Wyślij

Polityka prywatności serwisu www.przewodniktatrzanski.eu

1. Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych przekazanych przez Użytkowników w związku z korzystaniem przez nich z serwisu www.przewodniktatrzanski.eu.
2. Administratorem danych osobowych przekazanych przez Użytkowników jest TATRA FUN Łukasz Kosut, Suche 79a 34-520 Poronin, NIP 7122919475.
3. Serwis realizuje pozyskiwanie informacji o Użytkownikach poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzu kontaktowym informacje
4. Dane przekazane w formularzu są przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zadane przez Użytkownika pytanie/pytania.
5. Dane pozostawione w serwisie nie zostaną sprzedane ani w żaden inny sposób udostępnione osobom trzecim.
6. Do danych przekazanych w formularzu przysługuje wgląd osobie, która je tam umieściła, jak również prawo do modyfikacji i żądania usunięcia danych w dowolnym momencie.